Największe afery korupcyjne III Rzeczpospolitej

Media cały czas piszą o mechanizmach korupcji, które królują w naszym państwie od 1989 roku. W niniejszym artykule przedstawię największe i najbardziej absurdalne afery korupcyjne III Rzeczpospolitej, gdy normalny człowiek zapoznaje się z wyczynami naszych urzędników, to często nie może uwierzyć, że funkcjonowanie III Rzeczpospolitej jest do tego stopnia wynaturzone. Już pierwszy wielki projekt informatyczny – POLTAX informatyzacja podatków –, jest przykładem skrajnej głupoty i skrajnej korupcji za która do dzisiaj nikt nie odpowiedział.

Czytaj dalej

DrukujE-mail

Dlaczego płacimy tak duże podatki?

Dlaczego do dzisiaj opinia publiczna nie wie nic o informatyzacji systemu podatkowego w III Rzeczpospolitej? Projekt nosił nazwę Poltax, rozpoczął sie tuż po wyborach z 4 czerwca 1989 r. i jest symbolem skrajnej korupcji i niewyobrażalnego nieudacznictwa? Dlaczego urzędnicy odpowiedzialni za realizację systemu Poltax, starannie ukrywali wszystkie informacje dotyczące warunków jego realizacji czy zapisów jakie znalazły się kontrakcie między Ministerstwem Finansów i francuską, państwową firmą Bull?

Czytaj dalej

DrukujE-mail

Poltax - największy skandal III Rzeczypospolitej

Dlaczego do dzisiaj opinia publiczna nie wie nic o informatyzacji systemu podatkowego, projekt nosił nazwę Poltax, który rozpoczął sie tuż po wyborach z 4 czerwca 1989 r. i jest symbolem korupcji i nieudacznictwa?
Dlaczego urzędnicy odpowiedzialni za realizację systemu Poltax, starannie ukrywali wszystkie informacje dotyczące warunków jego realizacji czy zapisów jakie znalazły się kontrakcie między Ministerstwem Finansów i francuska, państwową firmą Bull?

Dlatego, że zarówno kontrakt jak i realizacja POLTAX-u to był jeden wielki kryminał. Dzisiaj trudno nawet uwierzyć przeciętnie wykształconemu obywatelowi, że w kontrakcie między III Rzeczpospolitą a firmą Bull znalazły się takie zapisy, które zdezorganizowały na całe lata system podatkowy w III Rzeczpospolitej.

Czytaj dalej

DrukujE-mail